הקמת ההיכל לאומניות הבמה בבאר שבע, חייב מערך מתקדם של פתרונות אודיו וידיאו שליטה ובקרה

בשני האולמות, בשטחים הציבוריים ובאזורי התפעול, בהתאם לתכנון של היועץ דני פיכמן.

במכרז שנערך לאספקה והתקנה של מערכות הגברת קול מקצועיות, מערכות ניהול הצגה, מערכות שליטה ובקרה, מערכת אלקטרו אקוסטית לשינוי זמן הדהוד, מערכת כריזה, מערכות עבור כבדי שמע, זכתה חברת ברקאי.

המשימה שעמדה לפנינו הייתה מאתגרת במיוחד, מאחר שמדובר באינטגרציה מורכבת בין מערכות שונות  שצריכות לתפקד בסנכרון בו זמנית , תוך שימת דגש על סטנדרטים ואיכות גבוהים ביותר. לזה יש להוסיף את ההתמודדות המורכבת מול דרישות האדריכלים ומול הדרישות הפונקציונאליות והטכניות הגבוהות.

מערכות מתקדמות ואיכותיות

באולם הגדול התקנו מערכת אלקטרו אקוסטית, שתוכננה על ידי חברת MEYERSOUND מארצות הברית, כאשר מהנדסי החברה הגיעו לאולם מספר פעמים, לפקח על ההתקנה ולבצע כיוונים וכיול למערכת. מדובר במערכת המאפשרת שינוי התנאים האקוסטיים של האולם ממצב של אולם המתאים להצגות תיאטרון, לאולם המתאים לקונצרטים של תזמורת פילהרמונית.

מערכות הגברת הקול המקצועיות אשר הותקנו בהצלחה רבה בשני האולמות, הינן מתוצרת חברת FOHHN AUDIO מגרמניה, עם מערכת רמקולים מוגברים הכוללים מערכת DSP מובנת.

מערכת עיבוד הקול והתמסורת של האודיו , כללו קישור למערכות הכריז וניהול הצגה. הפלטפורמת DSP של חברת BIAMP ארה"ב, על גבי רשת תקשורת COBRANET. מערכת השליטה והבקרה הינה מתוצרת חברת CRESTRON ארה"ב.

מחיאות כפיים

בחירת המערכות הנכונות, הסנכרון ביניהן ועבודת ההתקנה המקצועית- משאירות עד היום את חותמן, מדי ערב, על אלפי צופים מרוצים. ואם תרצו, מעידות על כך מחיאות הכפיים הסוערות....לשחקנים.