אצטדיון בלומפילד הממוקם ביפו מהווה את מגרשן הביתי של שלוש הקבוצות התל-אביביות (מכבי תל-אביב, הפועל תל-אביב ובני-יהודה תל אביב). לאצטדיון היסטוריה עשירה של כדורגל ורגעים דרמטיים, והוא האהוד ביותר בקרב הציבור בישראל..

 

לאחר תקופה של כ-3 שנים, בהן עבר שיפוץ ושדרוג, בלומפילד המחודש מכיל כ-30 אלף מושבים, שמתוכם כעשרה תאי צפייה ומתחם VIP משודרג.

חברת ברקאי נבחרה לבצע את פרויקט מערכות הגברת הקול ליציעים ומערכת כריזה והגברה לשטחים הציבוריים בהתאם לתכנון של יועץ המערכות מטעם המזמין, הראל טביבי.

האתגר שעמד לפנינו היה לבצע תכנון מפורט של פריסת הרמקולים תוך שימוש בתוכנת הדמייה EASE לכיסוי מלא ואחיד של סאונד לארבעת היציעים של הקהל, לפרוס תשתיות בהיקף גדול ומורכב, לספק ולהתקין מערכות רמקולים גדולות וכבדות, כאשר ההתקנה הינה בגובה רב תוך עמידה מוקפדת בתנאי הבטיחות הנדרשים, לתכנן ולבצע רשת תקשורת מבוססת סיבים אופטיים למספר רב של ריכוזי ציוד ועמדות תפעול המשרתת את מערכות ההגברה, הכריזה, השליטה והבקרה באצטדיון.

כמו כן, הותקנה מערכת שליטה ובקרה מרכזית ותפעול מלא מחדר בקרה ייעודי, כולל ניטור מרחוק של תקינות כלל המערכות ויישום רשת DANTE נרחבת, כולל גיבוי, לחיבור בין כל חלקי המערכת המבוזרים סביב האצטדיון.

שילוב הכוחות בין הניסיון והידע של הראל, ויכולות ההנדסה והביצוע של חברת ברקאי, הביאו לתוצאה ברמה בינלאומית גבוהה ביותר ולשביעות רצון הלקוח תוך עמידה בלוח הזמנים והתקציב.

הציוד והפתרונות הטכנולוגיים שיושמו בפרויקט

עבור יציעי הקהל הותקנו רמקולים של חברת JBL ומגברים של חברת CROWN

באזורים הציבוריים הותקנו רמקולים ומגברים של חברת BIAMP-COMMUNITY

מערכות ה DSP המרכזיות הינן מתוצרת BIAMP-TESIRA

מערכת הכריזה הינה מתוצרת BIAMP-VOCIA

מערכות שליטה ובקרה מתוצרת חברת CRESTRON